LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Upstaza (Eladocagene exuparvovec)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Upstaza (Rpz) roztwór do infuzji 1 fiolka 0,5 ml
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
Cena
100% (zł):
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Upstaza

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

PTC Therapeutics International Ltd.

Co zawiera lek Upstaza?

Lek Upstaza występuje w postaci roztworu do infuzji. Lek jest dostępny na receptę.
Lek zawiera eladokagen eksuparwowek.

Jak działa lek Upstaza?

Lek Upstaza należy do grupy leków nazywanych terapią genową. Zawiera eladokagen eksuparwowek - wirus związany z adenowirusem, który zawiera prawidłowo działającą kopię ludzkiego genu kodującego enzym DOPA-dekarboksylazy (DDC). Po podaniu oczekuje się, że wirus będzie przenosić gen wytwarzający AADC do komórek nerwowych, co umożliwi im wytwarzanie brakującego enzymu, a to umożliwi komórkom wytwarzanie neuroprzekaźnika dopaminy niezbędnej do prawidłowego działania układu nerwowego.

Kiedy stosować lek Upstaza?

Lek Upstaza jest stosowany u osób dorosłych i dzieci w wieku 18 miesięcy i starszych z niedoborem białka o nazwie dekarboksylaza L-aminokwasów aromatycznych (AADC) z genetycznie potwierdzonym rozpoznaniem.

Jak stosować lek Upstaza?

Lek Upstaza będzie podany w sali operacyjnej w znieczuleniu przez lekarza z doświadczeniem w zabiegach operacyjnych mózgu. Lek podaje się we wlewie dożylnym do mózgu, a następnie wykonuje się badanie obrazowe mózgu. Pacjent musi pozostać w szpitalu lub w pobliżu szpitala przez kilka dni, w celu monitorowania powrotu do zdrowia i sprawdzania przez lekarza ewentualnych działań niepożądanych związanych z zabiegiem chirurgicznym lub leczeniem.

Kiedy lek Upstaza nie może być stosowany?

Leku Upstaza nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (eladokagen eksuparwowek) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Lek Upstaza nie był badany u dzieci w wieku poniżej 18 miesięcy. Istnieje ograniczone doświadczenie w stosowaniu leku u dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Upstaza?

Terapia genowa z zastosowaniem leku Upstaza jest leczeniem specjalistycznym prowadzonym przez wykwalifikowany personel medyczny w specjalistycznym ośrodku. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu leczenia lekiem Upstaza, po wykluczeniu przeciwwskazań dotyczących leku, lekarz dokładnie objaśni zasady prowadzenia takiej terapii. Należy porozmawiać z lekarzem w razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z leczeniem.

Jak stosować lek Upstaza z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Upstaza?

Działania niepożądane obserwowane w trakcie terapii lekiem Upstaza są omówione w ulotce dołączonej do opakowania. Są to: niekontrolowane ruchy (dyskineza), bezsenność, drażliwość i nasilone wydzielanie śliny. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Upstaza - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem