LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Acebis (Ramipril + Bisoprolol)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Acebis (Rp) kapsułki twarde 5 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
33,50
Cena
100% (zł):
33,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Acebis (Rp) kapsułki twarde 10 mg + 5 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
39,50
Cena
100% (zł):
39,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Acebis (Rp) kapsułki twarde 10 mg + 10 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
46,00
Cena
100% (zł):
46,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Acebis

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Bausch Health Ireland Ltd.

Co zawiera lek Acebis?

Lek Acebis to dostępne na receptę kapsułki w trzech dawkach.

  • Acebis 5 mg + 5 mg
    1 kapsułka zawiera 5 mg ramiprylu i 5 mg fumaranu bisoprololu.
  • Acebis 10 mg + 5 mg
    1 kapsułka zawiera 10 mg ramiprylu i 5 mg fumaranu bisoprololu.
  • Acebis 10 mg + 10 mg
    1 kapsułka zawiera 10 mg ramiprylu i 10 mg fumaranu bisoprololu.
    Kapsułki Acebis zawierają laktozę - jeśli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję pewnych cukrów, powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku.

Jak działa lek Acebis?

Lek Acebis zawiera dwie substancje czynne - ramipryl i bisoprolol. Ramipryl jest inhibitorem konwertazy angiotensyny (ACE) i działa poprzez rozszerzanie naczyń krwionośnych. Bisoprolol należy do grupy leków nazywanych beta-adrenolitykami, a jego działanie polega na spowalnianiu częstości akcji serca i zwiększaniu wydajności serca w pompowaniu krwi w organizmie.

Kiedy stosować lek Acebis?

Lek Acebis jest wskazany w leczeniu nadciśnienia krwi i (lub) przewlekłej niewydolności serca z zaburzeniami czynności lewej komory serca, i (lub) w celu zmniejszenia ryzyka zdarzeń sercowych, takich jak zawał serca, u pacjentów z przewlekłą chorobą wieńcową i którzy przebyli już zawał serca i (lub) operację mającą na celu poprawę ukrwienia serca poprzez poszerzenie naczyń zaopatrujących serce, lub cukrzycy z co najmniej jednym sercowo-naczyniowym czynnikiem ryzyka.
Lek Acebis nie jest przeznaczony do rozpoczynania leczenia; lek ten może być przepisany pacjentom już przyjmującym ramipryl i bisoprolol podawane razem w tej samej dawce jak w leku Acebis. Po decyzji lekarza, zamiast przyjmować ramipryl i bisoprolol jako oddzielne leki, pacjent może przyjmować 1 kapsułkę leku Acebis, która zawiera obie substancje czynne w tych samych dawkach.

Jak stosować lek Acebis?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku Acebis dla każdego pacjenta oraz czas leczenia. Nie należy odstawić ani zmieniać dawki leku bez wiedzy lekarza. Nie należy nagle przerywać leczenia, szczególnie u pacjentów z chorobą wieńcową.

Sposób podawania

Kapsułkę należy połknąć rano przed posiłkiem, popijając szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Acebis?

Skuteczne leczenie zapewnia regularne przyjmowanie leku. Jeśli pacjent zapomni przyjąć kapsułkę, powinien przyjąć kolejną dawkę o wyznaczonej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Acebis nie może być stosowany?

Leku Acebis nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (ramipryl lub bisoprolol) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na inne leki z grupy inhibitorów ACE.
Lek Acebis nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Acebis?

Po wywiadzie lekarskim oraz przeanalizowaniu wszystkich przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku Acebis, lekarz zaleci leczenie tym lekiem i poda zasady kontroli terapii. Nie należy przyjmować dawki większej niż przepisana przez lekarza. W trakcie leczenia lekarz będzie kontrolował czynności nerek, ciśnienie krwi i stężenie elektrolitów (np. potasu) we krwi. Należy porozmawiać z lekarzem, jeśli w trakcie leczenia pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania tego leku.

Jak stosować lek Acebis z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Acebis w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie zaleca się stosowania leku Acebis podczas pierwszych trzech miesięcy ciąży i nie wolno go stosować po trzecim miesiącu ciąży, ponieważ zastosowany po trzecim miesiącu ciąży może poważnie zaszkodzić dziecku. Nie zaleca się stosowania leku Acebis w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Acebis?

W ulotce dołączonej do opakowania leku Acebis są omówione działania niepożądane towarzyszące terapii tym lekiem. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Acebis i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w razie pojawienia się jakiegokolwiek z następujących objawów: silne zawroty głowy lub omdlenia spowodowane niskim ciśnieniem krwi; nasilenie niewydolności serca powodujące nasiloną duszność i (lub) zatrzymanie płynów w organizmie; obrzmienie twarzy, warg, ust, języka lub gardła, problemy z oddychaniem; nagły świszczący oddech, ból w klatce piersiowej, duszność lub problemy z oddychaniem; nietypowe szybkie lub nieregularne uderzenia serca, ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa) lub zawał serca; osłabienie rąk lub nóg albo problemy z mówieniem (mogą to być objawy udaru); silny ból brzucha, który promieniuje do pleców (może to być objaw zapalenia trzustki); żółty kolor skóry lub oczu (może to być objaw zapalenia wątroby); wysypka skórna.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Acebis?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy niezwłocznie porozumieć się z lekarzem.

Czy lek Acebis wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

U niektórych pacjentów lek Acebis może powodować zawroty głowy lub osłabienie spowodowane niskim ciśnieniem krwi, zwłaszcza na początku leczenia lub po zmianie leku, a także w połączeniu z alkoholem - jeśli one wystąpią, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn może być zaburzona.

Jak przechowywać lek Acebis?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 30˚C. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Acebis - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem