LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Tertensif Bi-Kombi (Perindopril + Indapamide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Tertensif Bi-Kombi (Rp) tabletki powlekane 10 mg + 2,5 mg 30 szt.
Refundacja
R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
36,25
0,00
Cena
100% (zł):
41,02
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Tertensif Bi-Kombi

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

ANPHARM Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne S.A.

Co zawiera lek Tertensif Bi-Kombi?

Lek Tertensif Bi-Kombi to tabletki dostępne na receptę.
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg peryndoprylu z argininą oraz 2,5 mg indapamidu. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinni skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa lek Tertensif Bi-Kombi?

Lek Tertensif Bi-Kombi zawiera dwie substancje czynne: peryndopryl i indapamid. Peryndopryl należy do grupy leków nazywanych inhibitorami ACE. Indapamid jest lekiem moczopędnym.

Kiedy stosować lek Tertensif Bi-Kombi?

Lek Tertensif Bi-Kombi jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego u dorosłych.

Jak stosować lek Tertensif Bi-Kombi?

Dawkowanie leku Tertensif Bi-Kombi i długość leczenia ustala lekarz. Nie należy przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować codziennie, najlepiej rano, przed posiłkiem. Tabletki należy połykać i popijać szklanką wody.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Tertensif Bi-Kombi?

Ważne jest, aby przyjmować lek Tertensif Bi-Kombi regularnie każdego dnia. W przypadku pominięcia dawki leku, należy przyjąć następną dawkę o stałej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Tertensif Bi-Kombi nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancje czynne (peryndopryl lub indapamid), inne leki z grupy inhibitorów ACE, inne leki z grupy sulfonamidów lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Leku nie należy stosować, jeśli podczas wcześniejszego przyjmowania inhibitorów ACE (do których należy peryndopryl) u pacjenta występowały takie objawy jak: świszczący oddech, obrzęk twarzy lub języka, intensywne swędzenie lub nasilona wysypka skórna, lub jeśli takie objawy występowały u pacjenta lub osoby spokrewnionej w jakichkolwiek innych okolicznościach. Nie wolno stosować leku, jeśli pacjentka jest w ciąży powyżej 3 miesięcy.
Leku Tertensif Bi-Kombi nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Tertensif Bi-Kombi?

Przed zleceniem leczenia lekiem Tertensif Bi-Kombi lekarz przeanalizuje wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Lekarz podejmie decyzję o przepisaniu pacjentowi leku i ustali zasady kontroli leczenia. Nie należy przekraczać przepisanej dawki leku. Jeśli w dowolnym momencie leczenia wystąpią nagły obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, który może powodować trudności z połykaniem lub oddychaniem (obrzęk naczynioruchowy), należy przerwać przyjmowanie leku Tertensif Bi-Kombi i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. W trakcie leczenia lekarz może zalecić regularną kontrolę czynności nerek, ciśnienia tętniczego i stężenia elektrolitów (np. potasu) we krwi. O przyjmowaniu leku Tertensif Bi-Kombi należy poinformować lekarza lub personel medyczny w następujących przypadkach: planowane podanie leków znieczulających lub zabieg chirurgiczny; dializoterapia lub zabieg aferezy LDL; planowane leczenie odczulające na jad pszczół lub os; badanie diagnostyczne z podaniem środka kontrastującego zawierającego jod. Sportowcy powinni wziąć pod uwagę, że lek Tertensif Bi-Kombi zawiera indapamid, który jest substancją powodującą dodatni wynik testu antydopingowego. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące stosowania tego leku.

Jak stosować lek Tertensif Bi-Kombi z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Tertensif Bi-Kombi w ciąży i okresie karmienia piersią?

Należy unikać stosowania leku Tertensif Bi-Kombi w pierwszych 3 miesiącach ciąży i nie wolno go stosować w ostatnich 6 miesiącach ciąży, ponieważ jego stosowanie w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku. Jeśli pacjentka zaszła w ciążę podczas stosowania leku Tertensif Bi-Kombi, powinna jak najszybciej poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się stosowania leku Tertensif Bi-Kombi w czasie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Tertensif Bi-Kombi?

Działania niepożądane występujące w trakcie przyjmowania leku Tertensif Bi-Kombi są zestawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy odstawić lek Tertensif Bi-Kombi i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem w momencie pojawienia się jakiegokolwiek z następujących objawów: nasilone zawroty głowy lub omdlenie z powodu obniżenia ciśnienia tętniczego; uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech i duszność; obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła powodujący trudności z połykaniem lub oddychaniem; ciężkie reakcje skórne, w tym wysypka, pokrzywka, zaczerwienienie skóry całego ciała, nasilony świąd skóry, powstawanie pęcherzy, łuszczenie i obrzęk skóry, zapalenie śluzówek; nierówne lub mocne bicie serca, ból w klatce piersiowej, zawał serca; osłabienie rąk lub nóg albo zaburzenia mowy, mogące być objawami udaru; zapalenie trzustki powodujące silny ból w nadbrzuszu, promieniujący do pleców; zapalenie wątroby powodujące utratę apetytu, ból brzucha, nudności, zażółcenie skóry lub oczu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Tertensif Bi-Kombi?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala.

Czy lek Tertensif Bi-Kombi wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas przyjmowania leku Tertensif Bi-Kombi mogą wystąpić zawroty głowy lub uczucie osłabienia związane z obniżeniem ciśnienia tętniczego - jeśli pojawią się takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jak przechowywać lek Tertensif Bi-Kombi?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, szczelnie zamkniętym, w celu ochrony przed wilgocią.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Tertensif Bi-Kombi - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem