LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Mirtor (Mirtazapine)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Mirtor (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 15 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
32,00
Cena
100% (zł):
32,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mirtor (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 30 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
43,00
Cena
100% (zł):
43,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Mirtor (Rp) tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej 45 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
49,00
Cena
100% (zł):
49,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Mirtor

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orion Corporation

Co zawiera lek Mirtor?

Lek Mirtor występuje w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej w trzech dawkach. Wszystkie dawki leku są dostępne na receptę.
1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 15 mg, 30 mg lub 45 mg mirtazapiny. Lek zawiera aspartam, który jest źródłem fenyloalaniny (aspartam może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią).

Jak działa lek Mirtor?

Mirtazapina jest lekiem przeciwdepresyjnym.

Kiedy stosować lek Mirtor?

Lek Mirtor jest stosowany w leczeniu depresji u osób dorosłych.

Jak stosować lek Mirtor?

Lekarz prowadzący określa dawkę leku Mirtor odpowiednią dla każdego pacjenta oraz czas terapii. Leczenie może być przerwane wyłącznie po decyzji lekarza, nawet jeżeli objawy depresji minęły. Lekarz ustali stopniowe zmniejszanie dawki leku.

Sposób podawania

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku, o tej samej porze każdego dnia. Lekarz ustali jak często w ciągu doby lek Mirtor będzie przyjmowany. W razie przyjmowania raz na dobę, stosowany jest wieczorem przed pójściem spać. W razie przyjmowania dwa razy na dobę, lek należy stosować rano i wieczorem przed pójściem spać. Tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej należy wyjąć suchą dłonią z opakowania i umieścić na języku. Tabletka szybko się rozpada i może być połknięta bez popijania wodą.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Mirtor?

Postępowanie zależy od schematu przyjmowania leku w ciągu doby.
W razie zapomnienia przyjęcia leku, który ma być stosowany raz na dobę, nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki i należy przyjąć następną dawkę o zwykłej porze.
Jeśli lek ma być stosowany dwa razy na dobę: w razie zapomnienia przyjęcia dawki porannej należy ją przyjąć razem z dawką wieczorną; w razie zapomnienia przyjęcia dawki wieczornej nie należy jej przyjmować razem z dawką poranną i należy ją pominąć, a leczenie kontynuować przyjmując zwykłe dawki poranne i wieczorne; w razie zapomnienia przyjęcia obu dawek nie należy próbować ich uzupełnić, należy je pominąć, a następnego dnia kontynuować leczenie biorąc zwykłe dawki poranne i wieczorne.

Kiedy lek Mirtor nie może być stosowany?

Leku Mirtor nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (mirtazapinę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie powinien być stosowany, jeśli pacjent przyjmuje lub w ciągu ostatnich 2 tygodni przyjmował lek należący do grupy leków nazywanych inhibitorami MAO.
Lek Mirtor nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Mirtor?

Przed rozpoczęciem leczenia lekiem Mirtor potrzebna jest ocena stanu pacjenta oraz analiza przeciwwskazań i środków ostrożności związanych ze stosowaniem leku. Lekarz będzie regularnie sprawdzał efekty leczenia i objawy choroby. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli podczas stosowania leku pojawią się jakiekolwiek wątpliwości. Nie należy przyjmować dawek większych niż przepisane przez lekarza. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Mirtor należy powiedzieć lekarzowi, jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiła ciężka wysypka skórna lub złuszczanie skóry, pęcherze i (lub) owrzodzenie jamy ustnej po przyjęciu leku Mirtor. Jeśli w trakcie stosowania leku pacjent ma myśli o samookaleczeniu lub o samobójstwie, powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać do szpitala. Inny schemat dawkowania leku może być wymagany u pacjentów z chorobami wątroby lub nerek oraz u pacjentów w podeszłym wieku. Należy unikać spożywania alkoholu podczas terapii lekiem Mirtor.

Jak stosować lek Mirtor z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Mirtor w ciąży i okresie karmienia piersią?

O możliwości zastosowania leku Mirtor u kobiet w ciąży lub kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Mirtor?

Działania niepożądane występujące podczas stosowania leku Mirtor są opublikowane w ulotce dołączonej do opakowania. Do najczęściej występujących działań niepożądanych należą: zwiększony apetyt i przyrost masy ciała, uspokojenie lub senność, ból głowy, suchość w ustach. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Mirtor?

W przypadku przyjęcia większej ilości tabletek leku należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.

Czy lek Mirtor wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Lek Mirtor może zmniejszać czujność i zdolność koncentracji - podczas leczenia należy unikać wykonywania potencjalnie niebezpiecznych zadań, które wymagają ciągłej uwagi, np. prowadzenia pojazdów czy obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Mirtor?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Mirtor - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem