LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Infectoscab (Permethrin)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Infectoscab 5% krem (Rp) krem 50 mg/g 1 tuba 30 g
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
89,00
Cena
100% (zł):
89,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Infectoscab

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Infectopharm Arzneimittel und Consilium GmbH

Co zawiera lek Infectoscab?

Lek Infectoscab to krem na skórę dostępny na receptę.
1 g kremu zawiera 50 mg permetryny. Lek zawiera alkohol cetostearylowy i kwas sorbinowy, które mogą powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Jak działa lek Infectoscab?

Permetryna jest lekiem przeciwświerzbowym.

Kiedy stosować lek Infectoscab?

Lek Infectoscab stosuje się w leczeniu świerzbu.

Jak stosować lek Infectoscab?

Dawkę leku Infectoscab ustala lekarz w zależności od wieku pacjenta. Należy ściśle przestrzegać wszystkich wskazówek lekarza dotyczących stosowania leku. Jednorazowe zastosowanie leku jest zazwyczaj wystarczające do pomyślnego zakończenia leczenia. W przypadkach utrzymującego się lub nawracającego zakażenia lekarz może zalecić powtórzenie leczenia po 14 dniach.

Sposób podawania

Lek Infectoscab jest przeznaczony do stosowania wyłącznie na skórę. Cienką warstwę kremu należy ostrożnie nałożyć na skórę. Podczas nakładania leku zaleca się zakładanie jednorazowych rękawiczek.

Kiedy lek Infectoscab nie może być stosowany?

Leku Infectoscab nie należy stosować u pacjentów z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (permetrynę) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Osoby ze stwierdzonym uczuleniem na chryzantemy lub inne rośliny z rodziny astrowatych mogą stosować ten lek tylko po omówieniu tego z lekarzem.
Leku Infectoscab nie należy stosować u noworodków i niemowląt do ukończenia drugiego miesiąca życia, jeśli nie zdecyduje tak lekarz. Leczenie dzieci w wieku do 23 miesięcy powinno odbywać się wyłącznie pod ścisłym nadzorem medycznym.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Infectoscab?

Przed zleceniem terapii z zastosowaniem leku Infectoscab lekarz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności tego leku. Lekarz udzieli wskazówek odnośnie prawidłowego stosowania leku. Jeśli objawy utrzymują się lub nasilą, należy skontaktować się z lekarzem. Należy unikać kontaktu leku z oczami, śluzówkami lub otwartymi ranami (w przypadku kontaktu leku z oczami lub śluzówkami należy dokładnie przemyć je wodą). W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza.
Lek należy pozostawić na skórze przez co najmniej 8 godzin, np. na noc. Aby leczenie było skuteczne należy w tym czasie unikać kąpieli zarówno w wannie jak i pod prysznicem. Jeśli w ciągu tych 8 godzin pacjent umyje ręce, krem należy nałożyć ponownie na ręce i nadgarstki; to samo dotyczy innych miejsc leczonych kremem (pośladki, okolice narządów płciowych). Po upływie co najmniej 8 godzin należy wziąć prysznic lub umyć skórę wodą i mydłem. Ubranie, pościel oraz ręczniki należy zmieniać codziennie przez 14 dni i prać je w temperaturze co najmniej 60°C, natomiast rzeczy nienadające się do prania (np. odzież wierzchnia) należy przechowywać przez kilka dni w zamkniętej plastikowej torbie. Osoby mające kontakt z chorym, szczególnie członkowie rodziny lub partnerzy, powinny jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który zdecyduje o ewentualnej konieczności rozpoczęcia u nich leczenia.

Jak stosować lek Infectoscab z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Infectoscab w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lekarz podejmuje decyzję o możliwości zastosowania leku Infectoscab w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Infectoscab?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Infectoscab, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia ciężkiej reakcji nadwrażliwości należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Infectoscab?

W razie przypadkowego połknięcia kremu należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Jak przechowywać lek Infectoscab?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Tubka z lekiem musi być przechowywana szczelnie zamknięta. Po pierwszym otwarciu tuby lek można stosować przez 12 tygodni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Infectoscab - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem