LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Ibuprom (Ibuprofen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Ibuprom (OTC) tabletki powlekane 200 mg 6 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
5,00
Cena
100% (zł):
5,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ibuprom (OTC) tabletki powlekane 200 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
9,90
Cena
100% (zł):
9,90
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ibuprom (OTC) tabletki powlekane 200 mg 50 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
32,50
Cena
100% (zł):
32,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Ibuprom (OTC) tabletki powlekane 200 mg 96 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
44,50
Cena
100% (zł):
44,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Ibuprom

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

US Pharmacia Sp. z o.o.

Ibuprom - skład

1 tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu. Preparat zawiera sacharozę.

Ibuprom - wskazania

Bóle o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe.
Bolesne miesiączkowanie.
Gorączka (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Ibuprom - dawkowanie

Przyjmowanie preparatu w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

  • Dorośli i dzieci powyżej 12 lat
    1 do 2 tabletek co 4 godziny. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa - 1200 mg ibuprofenu w dawkach podzielonych).
  • Dzieci
    Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg): 1 tabletka co 6-8 godzin; nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa - 600 mg ibuprofenu w dawkach podzielonych).
    Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg): 1 tabletka co 6 godzin; nie należy stosować dawki większej niż 4 tabletki na dobę (maksymalna dawka dobowa - 800 mg ibuprofenu w dawkach podzielonych).
    Preparatu nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat.
Osoby w podeszłym wieku

Nie jest wymagana modyfikacja dawkowania.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek

Należy zachować ostrożność podczas stosowania preparatu u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Preparat jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub nerek.

Sposób podawania

Preparat należy przyjmować po posiłkach.

Ibuprom - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Pacjenci, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej. Czynna lub w wywiadzie choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, perforacja lub krwawienie (również te występujące po zastosowaniu NLPZ). Skaza krwotoczna. Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). Pacjenci przyjmujący jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Trzeci trymestr ciąży.

Ibuprom - ciąża i karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania preparatu w pierwszych dwóch trymestrach ciąży z powodu braku danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania ibuprofenu w tym okresie. Ibuprofen jest przeciwwskazany w trzecim trymestrze ciąży. Preparat może być stosowany u kobiet w ciąży tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Przerwanie karmienia piersią nie jest koniecznie w trakcie krótkotrwałego leczenia ibuprofenem w dawkach stosowanych w leczeniu bólu i gorączki.

Ibuprom - działania niepożądane

Niezbyt często: bóle głowy; niestrawność, ból brzucha, nudności; pokrzywka i świąd. Rzadko: zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia; biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka; obrzęki. Bardzo rzadko: smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna; zaburzenia czynności wątroby (szczególnie podczas długotrwałego stosowania); rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka; zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych; ciężkie reakcje nadwrażliwości, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli; zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza). Badania kliniczne wskazują, że stosowanie ibuprofenu, zwłaszcza w dużej dawce (2400 mg/dobę), może być związane z niewielkim wzrostem ryzyka wystąpienia tętniczych incydentów zatorowo-zakrzepowych (np. zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu).

Ibuprom - uwagi

Podczas leczenia ibuprofenem należy unikać spożywania alkoholu. Podczas długotrwałego podawania leku należy regularnie kontrolować aktywność enzymów wątrobowych, czynność nerek oraz morfologię krwi.
Brak danych dotyczących działań niepożądanych preparatu mających wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów, obsługę urządzeń mechanicznych w ruchu i sprawność psychofizyczną podczas stosowania preparatu w zalecanych dawkach i przez zalecany okres.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Ibuprom - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)

Ibuprom - powiązane artykuły

Ibuprofen jest głównym składnikiem znacznej części leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.

Więcej »

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »

Każdą gorączkę zawsze należy doraźnie obniżyć. W celu obniżenia gorączki i złagodzenia bólu stosujemy leki przeciwgorączkoww i przeciwbólowe

Więcej »

Główne substancje czynne obniżające gorączkę i łagodzące bóle u dzieci to ibuprofen i paracetamol.w postaciach odpowiednich dla wieku dziecka.

Więcej »




banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem