LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Celebrex (Celecoxib)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Celebrex (Rp) kapsułki 100 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
25,40
Cena
100% (zł):
25,40
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Celebrex (Rp) kapsułki 100 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
67,00
Cena
100% (zł):
67,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Celebrex (Rp) kapsułki 200 mg 10 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
32,00
Cena
100% (zł):
32,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny
Celebrex (Rp) kapsułki 200 mg 30 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
84,00
Cena
100% (zł):
84,00
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Celebrex

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Upjohn EESV

Co zawiera Celebrex?

Lek Celebrex występuje w postaci kapsułek w dwóch dawkach. Obie dawki leku są dostępne na receptę.
1 kapsułka zawiera 100 mg lub 200 mg celekoksybu. Lek zawiera laktozę - jeśli wcześniej stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, należy skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

Jak działa Celebrex?

Celekoksyb jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jest specyficznym inhibitorem cyklooksygenazy-2.

Kiedy stosować Celebrex?

Lek Celebrex jest stosowany u dorosłych w leczeniu objawów reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów oraz zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Jak stosować Celebrex?

Dawkowanie leku Celebrex dla poszczególnych schorzeń, sposób podawania i czas stosowania ustala lekarz. Jeżeli korzyści ze stosowania leku nie będą obserwowane w ciągu 2 tygodni od rozpoczęcia leczenia, należy skontaktować się z lekarzem.

Sposób podawania

Lek Celebrex można przyjmować niezależnie od pory dnia, z posiłkiem lub bez posiłku; zaleca się jednak przyjmowanie leku o tej samej porze. W przypadku trudności z połykaniem kapsułek należy wsypać całą zawartość kapsułki na łyżeczkę zawierającą półstałą postać pokarmu (np. chłodny lub zachowujący temperaturę pokojową mus jabłkowy, kleik ryżowy, jogurt lub rozgnieciony banan) i natychmiast połknąć, popijając około 240 ml wody. Granulatu nie należy żuć ani rozgniatać.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Celebrex?

Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, należy przyjąć pominiętą kapsułkę najszybciej jak to możliwe. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy Celebrex nie może być stosowany?

Leku Celebrex nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (celekoksyb) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować leku w przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na sulfonamidy lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym kwas acetylosalicylowy. Lek Celebrex nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Celebrex?

Przed przepisaniem leku Celebrex lekarz przeprowadzi wywiad, przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane ze stosowaniem leku i zadecyduje czy lek może być zastosowany oraz czy należy poddać pacjenta szczególnie dokładnej obserwacji. Należy zwrócić się do lekarza, jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości związane ze stosowaniem leku. Nie należy przyjmować większych dawek niż zalecane dla poszczególnych schorzeń. Co pewien czas należy skonsultować się z lekarzem w celu kontroli leczenia. Lek Celebrex należy stosować w najmniejszej skutecznej dawce i nie dłużej niż jest to konieczne do kontrolowania objawów. Istnieje zwiększone ryzyko występowania zawałów serca i udarów po przedłużającym się stosowaniu leku Celebrex, szczególnie w dużych dawkach.

Jak stosować Celebrex z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować Celebrex w ciąży i okresie karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Celebrex u kobiet w ciąży, u kobiet planujących ciążę ani u kobiet karmiących piersią. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w trakcie leczenia lekiem Celebrex powinna przerwać stosowanie leku Celebrex i skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia alternatywnej metody leczenia.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Celebrex?

Działania niepożądane, które mogą wystąpić w trakcie stosowania leku Celebrex, przedstawione są w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Należy natychmiast przerwać stosowanie leku Celebrex i powiadomić lekarza, jeśli wystąpi jakikolwiek z następujących objawów: reakcja alergiczna (jak wysypka, obrzęk twarzy, świszczący oddech lub trudności z oddychaniem), ból w klatce piersiowej, ciężkie bóle brzucha, czarne lub zabarwione krwią stolce, wymioty z krwią, wysypka skórna, pęcherze lub łuszczenie się skóry, nudności, biegunka, zażółcenie skóry lub oczu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Celebrex?

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc medyczną.

Czy Celebrex wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn pacjent powinien zaobserwować jaki wpływ wywiera na niego lek Celebrex. Jeżeli po zastosowaniu leku Celebrex u pacjenta wystąpią zawroty głowy lub senność, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać żadnych maszyn, do czasu ustąpienia tych objawów.

Jak przechowywać Celebrex?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Celebrex - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem