LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Braltus (Tiotropium bromide)

Lek jest refundowany, bezpłatny dla seniorów. Szczegóły w tabeli.

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Braltus (Rp) proszek do inhalacji w kapsułce twardej 10 µg/dawkę dostarczoną 30 szt. + inhalator
Refundacja
30% / R
65+
Opłata
pacjenta (zł):
31,29 / 3,20
0,00
Cena
100% (zł):
104,30
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Braltus

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Co zawiera lek Braltus?

Lek Braltus występuje w postaci proszku do inhalacji w kapsułce twardej. Lek jest dostępny na receptę.
1 kapsułka zawiera 13 mikrogramów tiotropium (w postaci bromku). W czasie inhalacji kapsułka dostarcza 10 mikrogramów tiotropium przez ustnik inhalatora Zonda. Lek zawiera laktozę - pacjenci, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się z lekarzem.

Jak działa lek Braltus?

Tiotropium jest lekiem rozszerzającym oskrzela o długotrwałym działaniu.

Kiedy stosować lek Braltus?

Lek Braltus jest stosowany w podtrzymującym leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Lek należy stosować codziennie zgodnie z zaleceniami lekarza, a nie tylko wtedy, gdy występują problemy z oddychaniem lub inne objawy POChP.

Jak stosować lek Braltus?

Lekarz przedstawi dawkowanie leku Braltus oraz określi długość leczenia. Nie należy samodzielnie przerywać stosowania leku ze względu na ryzyko nasilenia się objawów choroby.

Sposób podawania

Lek należy przyjmować wziewnie tylko za pomocą inhalatora Zonda. Nie wolno używać żadnych innych aparatów do podawania kapsułek leku Braltus. Kapsułek nie należy połykać. Należy postępować zgodnie z zaleceniami opisanymi w instrukcji dołączonej do opakowania leku, a w razie wątpliwości należy poradzić się osoby z personelu medycznego jak prawidłowo używać inhalator.

Co zrobić w przypadku pominięcia dawki leku Braltus?

W sytuacji, gdy pacjent zapomni przyjąć dawkę leku, powinien ją przyjąć tak szybko jak to jest możliwe, ale nigdy nie powinien przyjmować dwóch dawek jednocześnie lub w tym samym dniu. Następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Kiedy lek Braltus nie może być stosowany?

Leku nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (tiotropium) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy go stosować, jeśli pacjent ma uczulenie na atropinę lub jej pochodne, jak ipratropium lub oksytropium.
Leku Braltus nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Braltus?

Przed przepisaniem leku Braltus lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad oraz przeanalizuje przeciwwskazania i środki ostrożności związane z jego stosowaniem. Po podjęciu decyzji o zastosowaniu leku lekarz przedstawi zalecenia dotyczące dawkowania i kontroli choroby. W razie jakiekolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku nasilenia się objawów lub pogorszenia kontroli choroby, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Leku Braltus nie należy stosować do opanowywania nagłego napadu duszności lub świszczącego oddechu. Lekiem właściwym w takim przypadku jest szybko działający lek wziewny rozszerzający oskrzela - taki jak salbutamol, dlatego pacjent musi zawsze mieć przy sobie taki lek. W czasie stosowania leku należy uważać, aby proszek nie dostał się do oczu, ponieważ może to spowodować niewyraźne widzenie, ból oka i (lub) zaczerwienie oczu; należy natychmiast przemyć oczy ciepłą wodą i niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Jak stosować lek Braltus z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.

Czy można stosować lek Braltus w ciąży i okresie karmienia piersią?

O zastosowaniu leku Braltus u kobiet w ciąży lub u kobiet karmiących piersią decyduje lekarz.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Braltus?

Działania niepożądane, które mogą pojawić się podczas stosowania leku Braltus, są przedstawione w ulotce dołączonej do opakowania. Jeśli podczas leczenia wystąpią jakiekolwiek nowe dolegliwości lub objawy chorobowe, szczególnie te które mogą być kojarzone ze stosowaniem leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Lek Braltus należy odstawić i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej, takie jak świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Braltus?

W razie przypadkowego zastosowania większej niż zalecana dawki leku, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Czy lek Braltus wpływa na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn?

Podczas stosowania leku Braltus mogą wystąpić zawroty głowy, niewyraźne widzenie lub ból głowy, które mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Jak przechowywać lek Braltus?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Przechowywać butelkę szczelnie zamkniętą. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed wilgocią. Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki wynosi 60 dni.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Braltus - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem