LekInfo24 | Facebook

Użytkownik niezalogowany

Logowanie i rejestracja

Patronaty i rekomendacje

Polskie Towarzystwo Pediatryczne Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Dodaj do mojego indeksu leków »

Albothyl (Policresulen)

Lek nie jest refundowany

Nazwa handlowa Postać Dawka Opakowanie Refundacja Opłata pacjenta (zł) Cena 100% (zł) Wskazania refundacyjne Opis leku
Albothyl (OTC) globulki dopochwowe 90 mg 6 szt.
Refundacja
brak refundacji
Opłata
pacjenta (zł):
43,50
Cena
100% (zł):
43,50
Wskazania refundacyjneOpis profesjonalny

Albothyl

Opis produktu jest zgodny z oficjalnie zarejestrowaną informacją.

Orifarm Healthcare A/S

Co zawiera Albothyl?

Lek Albothyl występuje w postaci globulek dopochwowych i jest dostępny bez recepty.
1 globulka zawiera 90 mg polikrezulenu.

Jak działa Albothyl?

Polikrezulen działa wybiórczo na białka tkanek martwiczo i chorobowo zmienionych. Nie działa na tkanki zdrowe. Kwaśny odczyn leku (małe pH) niszczy bakterie.

Kiedy stosować Albothyl?

Lek Albothyl jest stosowany w miejscowym leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy.

Jak stosować Albothyl?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Dorosłe pacjentki
    W zależności od nasilenia objawów 1 globulka Albothyl na dobę lub co drugi dzień. Globulki należy stosować do ustąpienia objawów, jednak nie dłużej niż przez 9 dni.
Sposób podawania

Lek Albothyl należy stosować wyłącznie dopochwowo. Globulki należy stosować na noc. W celu ułatwienia podania, globulkę można zwilżyć wodą, a następnie wprowadzić głęboko do pochwy. Przed i po zaaplikowaniu globulki należy umyć ręce. Stosowanie podpasek higienicznych pozwala uniknąć zabrudzenia bielizny i pościeli. Jeśli lek Albothyl zostanie pacjentce podany w gabinecie lekarskim, w celu utrzymania leku we właściwym miejscu należy zastosować tampon, który należy usunąć po 1 do 2 godzinach od chwili wprowadzenia globulki.

Kiedy Albothyl nie może być stosowany?

Leku Albothyl nie należy podawać pacjentom z uczuleniem (nadwrażliwością) na substancję czynną (polikrezulen) lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie stosować w czasie miesiączki.

Kiedy należy zachować ostrożność podczas stosowania leku Albothyl?

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 9 dniach stosowania leku Albothyl, należy skontaktować się z lekarzem. Lek Albothyl nie jest wskazany do stosowania u kobiet w wieku poniżej 18 lat ani w okresie menopauzy, ze względu na brak doświadczenia w stosowaniu leku u pacjentek z tych grup wiekowych. Nie połykać globulek dopochwowych, gdyż polikrezulen może spowodować nadżerki przełyku (w przypadku połknięcia leku należy natychmiast wypić dużą ilość wody i skontaktować się z lekarzem. Ze względu na ryzyko działania drażniącego, w czasie stosowania leku Albothyl należy unikać używania do higieny intymnej tradycyjnych mydeł. W czasie stosowania leku Albothyl oraz w ciągu 7 dni od jego zakończenia nie należy odbywać stosunków płciowych. Należy chronić oczy przed kontaktem z lekiem (w przypadku zetknięcia leku z oczami, należy je natychmiast przemyć wodą; może być konieczne zwrócenie się do okulisty).

Jak stosować Albothyl z innymi lekami?

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych aktualnie lub ostatnio, w tym również o lekach, które wydawane są bez recepty i suplementach diety.
Ponieważ nie można wykluczyć ryzyka oddziaływania z innymi lekami, należy unikać stosowania dopochwowo innych leków w czasie leczenia lekiem Albothyl.

Czy można stosować Albothyl w ciąży i okresie karmienia piersią?

Lek Albothyl można zastosować w okresie ciąży i karmienia piersią tylko ze ściśle określonych wskazań (po przepisaniu przez lekarza) i po uwzględnieniu ryzyka wynikającego z leczenia, dla matki i dziecka.

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić podczas stosowania leku Albothyl?

Bardzo często - suchość pochwy. Często - wydalanie strzępów błony śluzowej. Jeśli wystąpią poważne miejscowe objawy podrażnienia, należy przerwać stosowanie leku Albothyl i zgłosić to lekarzowi prowadzącemu.

Co zrobić w przypadku przedawkowania leku Albothyl?

Nie obserwowano objawów przedawkowania leku.

Jak przechowywać Albothyl?

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Opracowanie: mgr farm. Ilona Ślugaj, współpraca dr n. med. Krzysztof Piwowarczyk

Albothyl - produkty o tym samym składzie (zawierające te same substancje czynne)





banerbaner
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Rozumiem